»Moje delo je ena od možnosti ustvarjanja virtualnega spomina na žrtve v Srebrenici.«
»Ta genocid so priznala mednarodna sodišča in glede na to se je Slovenija pridružila medregionalni skupini, ki je pripravila besedilo pričujoče resolucije, osredotočene na mednarodno priznanje, spomin in spoštovanje spomina na žrtve in preživele žrtve genocida.«
»S srcem in v mislih smo z žrtvami tega tragičnega dogodka, njihovimi družinami in njihovimi bližnjimi ter vsemi, katerih življenja so bila prizadeta. Poklanjamo se spominu na žrtve in vse, ki so še vedno pogrešani.«
»Gospod predsednik, v čast mi je, da lahko predstavim osnutek resolucije, mednarodni dan razmisleka in spomina na genocid leta 1995 v Srebrenici, v imenu somoderatorjev, Nemčije in Ruande ter ožje skupine medregionalnih skupin 17 držav članic. Z razglasitvijo 11. julija za mednarodni dan razmisleka in spomina na genocid v Srebrenici smo zavezani k zapolnitvi te vrzeli v institucionaliziranem spominu te organizacije. Naša pobuda je namenjena počastitvi spomina na žrtve in podpori preživelim, ki še naprej živijo z brazgotinami tega usodnega časa. Gospod predsednik, naj bom odkrita. Razširjene so bile tudi lažne obtožbe o tej resoluciji. Zato bi rad pojasnila, da resolucija ni usmerjena proti nikomur. Tudi ne proti Srbiji, cenjeni članici te organizacije. Če sploh, je usmerjena proti storilcem genocida.«
»Moj predlog je bil, da uporabimo virtualni prostor, saj je splet, kot vemo, danes edini prostor, kjer vse za vedno ostane.«
»Spoštujemo več kot 8000 brutalno umorjenih žrtev enega najtemnejših poglavij v novejši zgodovini Evrope.«
»Storili bodo vse, da žrtve obdržijo na telefonski povezavi.«
»Nepietetno in zavržno dejanje do žrtev in svojcev Srebrenice.«
»Žrtve si zaslužijo spomin, resnico in pravico.«
»zaveda pomena spomina na žrtve vseh vojn in z vojnami povezane žrtve«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju